Memorandum o spolupráci s WAKIVAKY

26.01.2023

Autor: Ing. Ján Plesník

Memorandum o spolupráci s WAKIVAKY

WAKIVAKY je mladá spoločnosť. Sami o sebe hovoria:

"Sme výrobná firma s environmentálnym a sociálnym rozmerom. Vyrábame originálne kožené a textilné produkty pre osobnú potrebu, alebo pre firmy. Všetky dizajny produktov boli vyvinuté vo WAKIVAKY a prešli viacerými testami.

Naše produkty:

  • Sú originálne
  • Vyrábame ich najmä z upcyklovaných materiálov
  • Prispievajú k znižovaniu emisií
  • Rešpektujú princíp ZERO WASTE
  • Sú vyrobené aj pracovníkmi zo znevýhodnených skupín

V našej firme nám záleží na tom, aby naše aktivity dávali zmysel a prinášali úžitok. Popularizovaním tém o upcyklácii a recyklácií chceme poukazovať na pozitívne efekty a synergie, ktoré vznikajú v spoločnosti."

Keď nás začiatkom roka 2023 oslovila Dominiky Podolanová, pôvodná zakladateľka projektu WAKIVAKY, k uzavretiu Memoranda o spolupráci, ani chvíľu sme neváhali. Dominika pôvodnú ideu projektu uviedla už počas jej štúdia na vysokej škole v roku 2014. Keď v máji 2015 vznikla Národná recyklačná agentúra Slovensko, od samotného začiatku sme sledovali kroky WAKIVAKY. V roku 2019 na Medzinárodnej konferencii partnerstva obehového hospodárstva vo Zvolene táto energická "baba" prezentovala značku WAKIVAKY spôsobom jej samým – kreatívne a zapálene. Veď je to jedno z jej "detí".

Memorandom o spolupráci sa dohodli obe organizácia:

1. spolupráca medzi Wakivaky, j.s.a , ktorá sa zaoberá výrobou upcyklovaných materiálov a

Národnou recyklačnou agentúrou Slovensko , o.z. , sieťovou organizáciou pre systémové riešenia obehového hospodárstva,

2. vytvárať priaznivé podmienky pre efektívnu a účelnú spoluprácu zmluvných strán tak, aby prínos z realizácie projektu mali obe zmluvné strany,

3. jednotne presadzovať spoločné záujmy.